Korfu od 8 033 Kč
Zobrazit zájezdy

Zpovídáme Čechy v zahraničí: Aktuální turistické informace z Řecka

Zpovídáme Čechy v zahraničí: Aktuální turistické informace z Řecka

Za několik dní to budou přesně 4 měsíce od doby, kdy vláda České republiky vydala úplný zákaz vycestování občanů ČR. Od té doby se mnohé změnilo a cestování se téměř vrátilo zpět do starých kolejí. Zjišťovali jsme, jak to v současné době vypadá v oblíbených dovolenkových destinacích i na co všechno by si turisté měli dát po příjezdu pozor. V dnešním rozhovoru se podíváme na Korfu za Pavlou Smetanovou.

Pavla Smetanová je spisovatelka a organizátorka dovolených, která žije na Korfu již od roku 1998 se svým řeckým manželem a dvěma dětmi. Pavlu můžete sledovat na jejím blogu ostrovanka.cz.

Jak to v současné době vypadá v Řecku? Čekají na turisty nějaké změny, například co se týká příletu na letiště, dopravy či dodržování nových bezpečnostních opatření?
Zatím je to vcelku dobré. Při příletu tady na Korfu otestují asi 400 lidí denně, ale testy trvají jen chvilku a není žádná karanténa, jen je testovaným doporučeno, aby setrvali 24 hodin v dostatečné sociální vzdálenosti od ostatních, tedy nechodili do taveren a obchodů plných lidí. Po 24 hodinách, pokud nedostanou zprávu, že jsou pozitivní na covid-19, mohou vše jako ostatní. Teď je pro turisty skvělá sezóna. Jsou prázdné pláže a minimální nákaza, u nás na Korfu dokonce žádná – rovnou to zaklepu.

Jak je to s příjezdem do Řecka autem? Podle dostupných informací to přes Severní Makedonii stále nejde. Kudy tedy nejlépe jet? Trajektová přeprava na ostrovy funguje jako každou sezónu?
Ano, lze zatím jen přes Bulharsko, přes Promachonas. Přes Severní Makedonii ani Albánii to zatím nejde. Trajekty na Korfu fungují z Igoumenitsy a částečně z Itálie.

Jsou již na Korfu otevřeny všechny obchody, restaurace a památky? Je i tady nutné počítat s nějakými speciálními opatřeními?
Památky jsou otevřené, taverny a obchody zdaleka ne všechny, protože neotevřelo mnoho hotelů, a tudíž pro ně nejsou zákazníci. Ale v každém letovisku se dá v pohodě najíst v několika tavernách, takže nějaká zvláštní opatření a omezení turisté v podstatě nezažijí.

Máš informace, jak to vypadá v hotelích a na plážích? Změnilo se něco a je třeba i poznat úbytek turistů?
U hotelů vážně nevím, ale pláže jsou skoro prázdné. Ráj na zemi pro turisty, tak trošku peklo pro místní, kteří nevědí, z čeho budou v zimě živi. Poznámka redakce: O tom, jaká je situace na letištích a v hotelech v Řecku, si můžete přečíst v článku: Jak to vypadá na dovolené v Řecku? Aktuální rozhovory s Čechy v Řecku.

Měla pandemie koronaviru vliv i na místní ceny? Jak hluboko do kapsy budou muset letos Češi na Korfu sáhnout?
Zatím jsem si ničeho takového nevšimla. Přijde mi, že ceny jsou pořád stejné. Akorát zdražilo euro, takže to Češi asi trochu pocítí, jinak vše při starém.

Děkujeme Pavle za rozhovor. Brzy se můžete také těšit na to, jak to vypadá v jiných zemích. Připravujeme rozhovory z Francie, Egypta a dalších zemí.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů