Lago di Garda od 670 Kč
Zobrazit zájezdy

Severoitalské jezero Lago di Garda: Průzračná voda ke koupání i horské vrcholky

Severoitalské jezero Lago di Garda: Průzračná voda ke koupání i horské vrcholky

Toužíte po pestré dovolené na pláži, a přitom vás moře už trochu nudí? Potom po vzoru dalších Čechů, objevte kouzlo severoitalského jezera Lago di Garda. Dostatek zábavy zde najde celá rodina. Budete se zde cítit jako u moře, a přitom škála aktivit, které zde můžete podnikat, je ještě mnohem širší.

Soukromí na ledovcové pláži

Důvodem, proč je život kolem jezera Lago di Garda tolik pestrý, je zdejší specifické klima. Najdete zde subtropické květiny, citrusy, olivovníky i palmy, to vše díky velmi příznivému počasí. V době vrcholné sezóny, tedy během léta, se teploty pohybují kolem 35 °C a milovníci tepla se zde mohou vyhřívat podle libosti na plážích kolem jezera.

I když je jezero ledovcové, rozhodně zde nepřijdete o žádnou z běžných přímořských radovánek. Na průzračné azurové jezerní hladině si můžete vyzkoušet prakticky všechny vodní sporty, na které si jenom vzpomenete. Ráj zde najdou hlavně milovníci windsurfingu. Romantici, kteří nemají rádi přeplněné pláže, také mohou jásat. I když jich tu je v celkové délce 50 km, na velké plážové plochy nenarazíte. Naopak, můžete se zde usadit na malých přírodních plážích, kde si vychutnáte vytoužený klid a soukromí.

Vrcholek, který stojí za to vidět

Jezero se navíc nachází na úpatí Dolomit a vy zde díky tomu těžíte z toho, že Itálie je zemí, která dokáže nabídnout všechny žádané turistické radovánky – koupání i hory. Právě Dolomity jsou jako stvořené pro rodinné výlety. Zdejší nejvyšší horou je Monte Baldo a jeho 1 700 metrů měřící vrcholek stojí za to vidět. Můžete se na něj dopravit lanovkou. A i když se k tomu neodhodláte, skaliska Dolomit můžete pozorovat po celém severním břehu jezera.

Můžete také jezdit po okolí na horském kole. Jsou zde připraveni na cyklisty všech možných úrovní. Také ubytování v Lago di Garda nabízí cyklistům dokonalý servis. O svá kola se zde nemusíte obávat, vždy o ně bude dobře postaráno.

Sjeďte si nejrychlejší horskou dráhu

Z další sportovní nabídky jistě stojí za zmínku jízda na koních, tenis, paragliding, horolezectví, golf. Horský terén také přímo svádí k nordic-walkingu. Naproti tomu jižní břeh jezera, to je trochu jiný svět než sever. Najdete zde typické přímořské, tedy vlastně v tomto případě příjezdní letovisko. Spousty vinic, olivových hájů, malé vesničky, zemědělské farmy. Můžete zde ochutnat vynikající jídlo i víno stejných kvalit. Zdejší oblast je proslulá růžovým a červeným Bardolínem, trochu jižněji narazíte na Valpolicello nebo Soave.

Zkrátka nepřijdou ani vaše malé ratolesti. Gardaland asi není třeba představovat a vy byste ho rozhodně měli navštívit. Jde o vůbec největší zábavní park v celé Itálii. Kromě spousty atrakcí nabízí třeba i jednu z vůbec nejrychlejších horských drah v Evropě. Patříte-li mezi milovníky adrenalinu, určitě vám poskytne skvělý zážitek. Hned vedle Gardalandu je také Movieland spojený s aquaparkem.

Autem za pouhých 9 hodin

Pestrost možných zážitků je přesně tím, co dělá zájezdy na Lago di Garda tak atraktivní. Můžete si zaplavat, zajezdit na horském kole, projít se s holemi, zahrát si golf, tenis, nebo také vyrazit do okolí. Lákadlem je třeba Verona, její balkon spjatý s Romeem a Julií i světoznámá operní aréna, dále třeba památky v Sirmione sahající až do antických dob. Výhodou je dobrá dostupnost destinace. Autem se sem dostanete za cca 9 hodin.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů