Rakousko od 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Nejhezčí vánoční trhy v Evropě: Kde vás pod nosem polechtá vůně svařáku?

Nejhezčí vánoční trhy v Evropě: Kde vás pod nosem polechtá vůně svařáku?

Láká vás představa vyrazit letos na adventní trhy někam jinam než po České republice? Je to skvělý nápad. Ve světě je spousta měst, která mají opravdu vyhlášené trhy a spojit jejich návštěvu s procházkou vánočním městem je fajn. Kam se tedy vydat? Představíme vám několik tipů.

Horký punč v Mnichově

Velice populární jsou trhy u našich německých sousedů. Příkladem je norimberský Christkindlmarkt. Tomuto trhu je již 400 let a dýchá nefalšovanou vánoční atmosférou. Stánků zde bývá přes dvě stovky a jsou rozprostřené až směrem k náměstí Starého Města.

Vůni svařeného vína ucítíte úplně všude. K snědku tu narazíte na norimberské klobásy v nejrůznějším provedení. Můžete si vychutnat také vánoční punč se šlehačkou. Děti potěší dětské Vánoce s mnoha atrakcemi. Náměstím a ulicemi se rozléhají tóny vánoční hudby, protože přímo na náměstí, ale samozřejmě i v nedalekých kostelích se koná spousta vánočních koncertů. Prohlédnout nabídku zájezdů do Mnichova.

Berlín patří mladým

Mnichovské náměstí Marienplatz nabízí zdejší nejstarší trhy. Opět nádherná atmosféra plná vůně svařeného vína, perníčky, vánoční štoly. Rindermarkt je skutečnou vánoční oázou.

Berlínské trhy jsou trošku jiné, než trhy ve zbytku země. Jsou orientované více na současnost. Nejoblíbenějším je trh u kostela Gedächtniskirch. Zhruba stovka dřevěných bud nabízí různé vánoční zboží, šperky, textil, obrázky a další věci. Hodně zde prodávají mladí umělci, a to je právě to, co myslíme zmiňovaným současným zaměřením trhu – narazíte tu na více moderních, než klasicky tradičních děl. Prohlédnout nabídku zájezdů do Berlína.

Salzburk plný vánoční hudby

Naši jižní sousedé, tedy Rakušané, mají rovněž překrásné trhy. Kdo miluje hudbu, ať zamíří do Salzburku, kde přímo na ulicích města zpívají sbory nebo hrají dechové kapely. Najdete zde nejenom něco pro uši, ale i něco pro nos. Ucítíte čerstvé perníčky, pečené kaštany a samozřejmě nestárnoucí klasiku – glühwein, čili svařák.

Kdo chce projít stánky, najde tu dokonce několik trhů. Tradiční řemesla bývají na nádvoří pevnosti Hohensalzburg, na zámeckém nádvoří Hellbrunu je další trh přinášející inspiraci na vánoční dárky. Mirabellplatz je zase proslulý bohatým programem. Zkrátka pro každého něco. Prohlédnout nabídku zájezdů do Salzburku.

Atmosféra starého mocnářství

Romantici by měli vyrazit do Vídně, kde najdou rovnou několik trhů, z nichž si mohou vybrat ten pravý pro sebe. Ten nejprofláknutější se nachází před vídeňskou radnicí. Už více než dvacet let patří tento trh mezi vůbec nejoblíbenější. Navíc i sousedící park před radnicí je krásně ozdobený.

Další trh najdete na Karlsplatz, kde jsou různá zajímavá vystoupení. U zámku Belvedere pro změnu uvidíte tradiční řemeslné výrobky, stejně tak u Schönbrunnu. Všude dostanete velice oblíbené pečené kaštany, samozřejmě svařené víno. Chutná ale i tzv. Karzoffelpuffer, tedy pokrm podobný českému bramboráku. Adventně naladěná Vídeň má nezaměnitelnou atmosféru připomínající i duch starého mocnářství. Prohlédnout nabídku zájezdů do Vídně.

Kluziště uprostřed města

Možná vás ale láká vyrazit třeba někam na sever. Nádherné adventní trhy mívá například dánská Kodaň. Jedná se především o nábřeží Nyhavn. Na největší vánoční trh narazíte ale v zábavním parku Tivoli. Ke svařenému víno smíchanému s kořením a likérem si můžete smlsnout jablečné koblihy nebo pražené mandle. Stromy a stánky zde osvětlují statisíce žárovek. Zdejší jezero se mění ve veřejné kluziště. Ani brusle nemusíte mít s sebou, klidně si je můžete půjčit. Stánky nabízejí spoustu krásného lokálního zboží, třeba porcelán nebo panenky. Prohlédnout nabídku zájezdů do Kodaně.

Průvodce Budapeští

Hezké jsou i trhy v maďarské Budapešti. Provází je hlavně spousta hudebních produkcí, ale i lidové tance nebo divadlo. Narazíte i na spoustu ručně zhotovených výrobků. K chuti přijde langoš nebo karamelové cukroví. Oblíbený je i průvodce trhy v angličtině, který s vámi projde nejenom v místech trhů a památek, ale zavede vás i na zajímavá místa ve městě, která určitě neznáte. Prohlédnout nabídku zájezdů do Budapeště.

Pouliční betlémy v polském Krakově

Za pozornost ale stojí i trhy na Hlavním náměstí v polském Krakově. Vánoční ozdoby, sklo, košíky z proutí, hliněné maličkosti, to vše tu najdete. Nadchnou vás ukázky lidových tanců i nádherné zpěvy koled. Ohromí i spousta pouličních betlémů.

Jestliže vám z procházek vyhládne, určitě vděčně sáhnete po klobásce nebo třeba žebírkách. Kromě svařáku je zde oblíbeným zahřívadlem čaj s třešňovou vodkou.

Samozřejmě nádherné vánoční trhy představuje i Paříž či Londýn, jenže co takhle tyto metropole třeba jednou vynechat a vyrazit trochu někam jinam. Popisovaná města vám zaručí fantastickou atmosféru. Prohlédnout nabídku zájezdů do Krakova.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů