Magazín - Asie

Cestování podle znamení zvěrokruhu: Kde se vám bude líbit?

Existuje mnoho způsobů, jak si vybrat dovolenou. Můžete donekonečna opakovat návštěvu svého oblíbeného místa, vyrazit do oblíbeného hotelu vašich přátel nebo si hodit šipkou na mapu. Rozhodnout se, kam pojedete, ale můžete také dle vašeho znamení.


Saudská Arábie: život v Rijádu očima české zdravotní sestry

Eliška Jandová – zdravotní sestra a nadšená cestovatelka v jedné osobě, která se v současné době nachází v Saúdské Arábii, kam odjela za prací. Odvaha jí rozhodně nechybí a my se díky tomu můžeme dozvědět, jak se žije v jiném kulturním i náboženském prostředí. Jaké je zde postavení žen?

Istanbul: vydejte se na pouť prostorem i časem ve městě dvou kontinentů

Istanbul je vysněným cílem mnohých cestovatelů, nachází se na evropském i asijském pobřeží Bosporské úžiny, a je tak jediným městem, které se rozkládá na dvou kontinentech. Setkání dvou kultur, bohatá historie, architektura, barvy a vůně, jídlo – to vše utváří toto nezapomenutelné město.

Vydejte se za poznáním Sumatry, opomíjené perly Indonésie

Indonésie má téměř 20 000 ostrovů, které se táhnou v pásu po obou stranách rovníku. Na který z nich se vydat, pokud vás lákají destinace turistickým ruchem téměř nedotčené? Toužíte-li po dovolené plné krásné přírody, pláží a rozmanité kultury bez davů turistů, bude pro vás ideálním místem Sumatra.

Nejčastější podvody v Asii aneb jak se nestat snadným cílem

Dovolená v exotice je pro většinu z nás splněným snem, ze kterého si odneseme spoustu krásných a jedinečných zážitků. Splněný sen se však může velice snadno pokazit, pokud se setkáme s nepoctivým jednáním a krádežemi, které se pojí se všemi oblíbenými turistickými místy a ani Asie není výjimkou.

Jordánsko: vychutnejte si pravou arabskou atmosféru a pohostinnost

Možná vás napadne, že Jordánsko – země rozlohou a počtem obyvatel připomínající Českou republiku, nemá co nabídnout. Opak je ale pravdou, tato země je bohatá nejen na ohromující krásu přírody, úchvatné památky, ale také na štědré a laskavé obyvatele.

Pik Korženěvské: Poprvé na sedmitisícovku

Zdolat Pik Korženěvské (7 105 m n. m.), to chce opravdu hodně sil a notnou dávku odvahy. Každá výprava čelí mnohým nebezpečím. Na druhou stranu máte možnost se dostat blízko nebe jako nikdy předtím. Eliška Svobodová se od menších vrcholů propracovala až ke své první sedmitisícovce v životě.

Levná dovolená u moře v roce 2019? Čtěte, kam se letos vydat

V ČR je krásně, o tom žádná, ale moře u nás nemáme. Pokud se těšíte na každoroční letní dovolenou v šumivých vlnách, pak si přečtěte tipy, kam vyrazit na dovolenou k moři tak, aby to zároveň nezruinovalo vaši peněženku.