Magazín - Afrika

Žít v Africe s blonďatými andílky? Nic nemožného pro Lenku Baratoux

Většina lidí se zděsí při představě, že by měli strávit dovolenou v Africe, pomineme-li all-inclusive dovolené v Tunisku, Egyptě či v Maroku. Co teprve žít v některé z afrických zemí? O tom, jaké nebezpečí (a zda vůbec nějaké) číhá na evropskou rodinu v Africe, jsme se vyptávali Lenky Baratoux.


Levná dovolená u moře v roce 2019? Čtěte, kam se letos vydat

V ČR je krásně, o tom žádná, ale moře u nás nemáme. Pokud se těšíte na každoroční letní dovolenou v šumivých vlnách, pak si přečtěte tipy, kam vyrazit na dovolenou k moři tak, aby to zároveň nezruinovalo vaši peněženku.

Workaway: Jaké je to být dobrovolníkem v Maroku?

Stále usměvavá a energická dívka Lucie Dlauhá je na svých cestách již přes 8 let. Dlouho pracovala jako au pair a u koní, nyní střídá cestování a dobrovolničení. Jednou z jejích zástavek bylo právě Maroko a práce na farmě. Co taková práce obnáší a kolik stojí tříměsíční pobyt v Maroku?

Egypt – podmořský ráj potápěčů a šnorchlistů. Kam se vydat?

Není žádným tajemstvím, že do Egypta cestujeme nejen za poznáváním historie, ale také za krásami Rudého moře. Na své si zde přijdou jak začínající, tak i zkušení příznivci šnorchlování a potápění. Pokud se chystáte na svůj první ponor, je Egypt jistě vhodnou destinací.

Kam se vydat na cesty v roce 2019?

S příchodem nového roku většina z nás bilancuje předchozí rok. Dáváme si řadu předsevzetí. Často mezi nimi zazní i touha procestovat nové země. Cestolino vám usnadní alespoň toto přání – poznat zajímavé země. Které jsme vybrali pro rok 2019?

Marsa Alam: Potápějte se do světa barevných korálů

Kdo již v minulosti letovisko Marsa Alam navštívil, nám dá jistě za pravdu, že tohle místo je jako stvořené pro dovolenou u moře. Tato stále ještě poklidná destinace nabízí koupání v úžasném moři s bohatým podmořským světem, relax na písečných plážích nebo dostupné výlety do okolí.