Magazín - Severní Amerika


Národní parky na západě USA, které nesmíte vynechat

Národní parky USA ohromí nejednoho návštěvníka. Každý z parků je v něčem unikátní a během dvou týdnů můžete absolvovat nejrozmanitější výlet ve vašem životě. Parky v západní části USA patří k nejkrásnějším, jaké můžete v Americe spatřit. Které byste si na vašich cestách neměli nechat ujít?

Vydejte se na Kubu za vzpomínkami na minulost naší republiky

„¿Cómo estás?“ zní ze všech stran. Jak Kubánci uslyší, že jste z České republiky, úsměvy jim vyletí od ucha k uchu a mluví o socialistickém přátelství našich národů. Ale nenechte se zmást, někteří chtějí těžit z vaší nadité peněženky a nechat si zaplatit několik panáků místního rumu Havana Club.

Nezůstávejte doma a oslavte Valentýna na cestách

Ačkoliv se svátek sv. Valentýna slaví spíše v anglosaských zemích, časem doputoval i k nám na kontinentální Evropu. Proč si vyznávat lásku pouze jediný den v roce, a to mnohdy pouze předáním materiálních darů. Vezměte si dva dny dovolené a věnujte se vašemu vztahu někde mimo váš domov.

Nejlepší oslavy Silvestra ve světě

Víte, co mají společného Berlín, Londýn, Paříž, New York nebo třeba Barcelona? Tyto a další města každoročně pořádají velkolepé oslavy Nového roku plné nádherných ohňostrojů a bujarých oslav. Cestolino přináší 5 tipů, kam vyrazit letos za novoročním přípitkem. Oslavte Silvestr ve světě.

Zažít Kanadu na vlastní kůži

Kanada proslula svou nedotčenou přírodou, Skalistými horami s nespočtem zářivě modrých jezer, Niagarskými vodopády nebo třeba kulturou Montreálu. Vždy symbolizovala svobodu, vstřícnost a bohatství. Jak se, ale žije v Kanadě v současnosti?

7 míst, která musíte navštívit v prosinci

Prosinec je obdobím, kdy jsou ulice i obchody vyzdobeny a připraveny pro nadcházející vánoční období. Zároveň všichni cestovatelé vědí, že první polovina prosince je skvělou příležitostí k cestování. Letecké společnosti i hotely se totiž předhánějí se skvělými nabídkami.