Magazín - Evropa

Bohinjské jezero: Vyčistěte si hlavu uprostřed alpské přírody

Přivíráte oči před ostrým sluncem a nohy si chladíte v ledovcovém jezeře. Okolní masivy se odráží v hladině, působí impozantně a nedostupně. Ve skutečnosti však nabízí řadu značených stezek, které potěší jak pravé horaly, tak rodiny s dětmi. Poznejte s námi slovinské jezero Bohinj.


Kos – ostrov, který projedete za jeden den

Až budete hledat na mapě řecký ostrov Kos, nehledejte žádný velký ostrov. Dívejte se spíše po menším ostrově, který leží ve východní části Egejského moře velmi blízko turecké pevniny. Na první pohled se může zdát, že na Kosu není co dělat, každoroční záplavy turistů však mluví o opaku.

Levná dovolená u moře v roce 2019? Čtěte, kam se letos vydat

V ČR je krásně, o tom žádná, ale moře u nás nemáme. Pokud se těšíte na každoroční letní dovolenou v šumivých vlnách, pak si přečtěte tipy, kam vyrazit na dovolenou k moři tak, aby to zároveň nezruinovalo vaši peněženku.

Azory: Exotika skvěle dostupná i z Evropy

Podobně jako bájný Fénix, vstaly i Azorské ostrovy z popela. Souostroví vzniklo řáděním sopek na dně oceánu a ani dnes ostrovy nespí. Azory lákají úchvatnou přírodou, celoročně příjemným klimatem a skvělou dopravní dostupností. Čtěte více.

Neseďte doma! Spojte užitečné s příjemným a vyjeďte za letní prací do ciziny

Budete mít čerstvě po maturitě a před sebou řadu volných měsíců? Končí vám semestr na vysoké a čekají vás dlouhé prázdniny? Nebo jen máte chuť zkusit něco nového, odreagovat se a třeba najít novou práci snů? Ať už tak či onak, využijte léto k tomu, abyste si našli letní práci někde v cizině.

7 ojedinělých evropských ostrovů, které čekají na svého majitele

Český národ je znám svou oblibou v chalupaření. Jen co přijde víkend, rodiny vyrážejí na svou chatu, srub nebo chalupu někam za město do přírody. Co teprve taková chata u moře? Naši republiku sice moře neomývá, ale snu o chatce s vlastní pláží se vzdávat nemusíte.

Mallorca: ostrov tisíce zátok a atraktivních památek

Ostrov Mallorca začíná poslední dobou nabývat čím dál více na popularitě. Není divu, protože letenky se dají pořídit za pár korun a tento krásný ostrov nabízí spoustu možností jak strávit dovolenou. Je vhodný jak pro plážovou dovolenou, tak i pro poznávací a aktivní dovolenou.