Magazín - Evropa

Albánie: turisticky neobjevená země s velkým potenciálem

Albánie je vzrušující zemí mnoha tváří. Krásné přírodní pláže, tyrkysové moře, ale také velkolepé hory, starobylá města, archeologické památky a divoká panenská příroda, která je domovem majestátních orlů a vzácných pelikánů. Prožijte letošní jedinečnou dovolenou na nejkrásnějších místech Albánie.


Menorca: poznejte kouzlo klidného a romantického ostrova

Menorca byla vždy trochu ve stínu známějších ostrovů Ibizy a Mallorky. Čím dál více lidí však opouští rušná střediska, přeplněná pobřeží a hledají útočiště klidnějších ostrovů. Menorca může nabídnout nejen klid, ale také nedotčené romantické pláže, průzračné moře a divokou přírodu.

Půlroční cesta Evropou na kolech v podání čtyřčlenné rodiny Berkových

Na kolech aktivně jezdí již 4 roky. Nyní se Berkovi rozhodli posunout laťku výš a vyrazit na svou půlroční cestu po Evropě. Původní plán zněl vyrazit na kolech z Neratovic kousek za Prahou přes Rakousko, Itálii, Francii, Španělsko a další země. Zajímá vás, jestli se jim celá trasa podaří ujet?

Nejkrásnější pláže Evropy. Na kterou z nich se letos vydáte?

Lákají vás dlouhé písečné pláže s bílým pískem nebo naopak příkré útesy a soukromí poskytující zátoky? Každý člověk bude mít pravděpodobně jiné představy o té ideální pláži, my jsme pro vás však dali dohromady přehled nejkrásnějších pláží, ze kterého si zcela jistě vyberete i vy.

Dovolená pro seniory nemusí být nuda. Kam vyrazit na aktivní dovolenou?

Dávno neplatí, že lidé po šedesátce jedou maximálně tak s vnoučaty na chatu po České republice, naopak starší generace tráví dovolenou často aktivněji než mladší ročníky nebo rodiny s dětmi. V článku přinášíme tipy na aktivní dovolenou, kterou si užije opravdu každý.

Bohinjské jezero: Vyčistěte si hlavu uprostřed alpské přírody

Přivíráte oči před ostrým sluncem a nohy si chladíte v ledovcovém jezeře. Okolní masivy se odráží v hladině, působí impozantně a nedostupně. Ve skutečnosti však nabízí řadu značených stezek, které potěší jak pravé horaly, tak rodiny s dětmi. Poznejte s námi slovinské jezero Bohinj.

Kos – ostrov, který projedete za jeden den

Až budete hledat na mapě řecký ostrov Kos, nehledejte žádný velký ostrov. Dívejte se spíše po menším ostrově, který leží ve východní části Egejského moře velmi blízko turecké pevniny. Na první pohled se může zdát, že na Kosu není co dělat, každoroční záplavy turistů však mluví o opaku.

Levná dovolená u moře v roce 2019? Čtěte, kam se letos vydat

V ČR je krásně, o tom žádná, ale moře u nás nemáme. Pokud se těšíte na každoroční letní dovolenou v šumivých vlnách, pak si přečtěte tipy, kam vyrazit na dovolenou k moři tak, aby to zároveň nezruinovalo vaši peněženku.