Magazín - Evropa

Tajemné hrady a zámky v Polsku, které leží, co by kamenem dohodil

3 komentáře

Nejčastějším cílem většiny turistů, kteří míří k našim severním sousedům, jsou města Vratislav a Krakov. Což je ale velká škoda, protože celé Polsko je zemí s bohatou historií. Důkazem toho je řada středověkých hradů a renesančních paláců, jejichž počet je srovnatelný s ostatními evropskými státy.


Jezera v Rakousku nadchnou sportovce i milovníky romantiky

0 komentářů

Rakousko je doslova poseté krásnými jezery s průzračnou vodou, která jsou oblíbená jak u turistů, tak u místních obyvatel. Ať už se chcete kochat krásnými výhledy na Alpy nebo jen relaxovat na některé z pláží, určitě nebudete litovat. Většina z jezer, které jsme vybrali, se nachází poblíž ČR.

Zakynthos: Ráj na zemi, kde vám společnost budou dělat želvy

1 komentář

Není žádným překvapením, že se Zakynthos v posledních letech umístil jako jedna z nejoblíbenějších turistických destinací v Řecku. Krásné pláže, podvodní jeskyně, horské vesnice, zbytky zajímavé minulosti a pohostinnost místních obyvatel z něj dělají opravdovou perlu Jónského moře.

Ithaka: Mytologií opředený ostrov s překrásnou přírodou

0 komentářů

Ithaka je řeckým ostrovem, kde se mýtus setkává s drsnou krásou. Pro většinu lidí je relativně neznámým cílem, ačkoliv těm, kteří se alespoň trochu zajímají o řeckou mytologii, bude název povědomý. Okouzlí vás svým pobřežím s množstvím zálivů, krásnými plážemi, památkami i rybářskými vesničkami.