Magazín - Evropa

Letem světem přes Andalusii. Co vidět a nevynechat?

Andalusie – jih Španělska, pláže a dovolená nebo flamenco, korida a památky. Siesta a fiesta. Je tedy jedno, co vás na jih Iberského poloostrova přivede, vychutnejte si plnými doušky vše, co nabízí. A pokud se tam budete vracet několikrát, tak za srdcem.


Podzim je tady. Zahřejte se v termálech v ČR nebo kousek za hranicemi

Jste vyčerpaní a cítíte, že potřebujete vypnout a dobít baterky? Nejlepším způsobem, jak zregenerovat své tělo a očistit mysl, jsou různé druhy masáží, léčivé koupele, zábaly a blahodárné horké prameny, které zbaví vaše tělo škodlivých látek a uleví od veškerého napětí a stresu všedních dní.

Cestování podle znamení zvěrokruhu: Kde se vám bude líbit?

Existuje mnoho způsobů, jak si vybrat dovolenou. Můžete donekonečna opakovat návštěvu svého oblíbeného místa, vyrazit do oblíbeného hotelu vašich přátel nebo si hodit šipkou na mapu. Rozhodnout se, kam pojedete, ale můžete také dle vašeho znamení.

Když srdce dá šach rozumu aneb život na Korfu pohledem české spisovatelky

Spisovatelka a organizátorka dovolených Pavla Smetanová žije od roku 1998 na Korfu se svým řeckým manželem a dvěma dětmi. Léta pracovala jako průvodkyně a delegátka, nyní se zaměřuje na organizování dovolené bez CK. Jak nás Čechy vidí Řekové, jak se žije na Korfu a je dobrý nápad se sem přestěhovat?

Bulharsko tak, jak ho neznáte. Objevte historií opředená místa

Bulharsko je země s horami a řekami na jedné straně a sluncem zalitými plážemi na straně druhé. Každý cestovatel zná krásná města a letoviska. Ne všichni však ví, že Bulharsko patří k evropským zemím s dlouhými dějinami a láká tak na celou plejádu hradů, pevností, klášterů a muzeí. Zaujmou i vás?

Chorvatsko: kouzelná jezera, která lákají nejen ke koupání

Pokud trávíte letošní dovolenou v Chorvatsku a už vás omrzelo slané moře, udělejte si výlet k některým z dechberoucích jezer. Každý milovník Chorvatska zná notoricky dobře známá Plitvická jezera, my jsme pro vás však vybrali i mnohá další, o kterých jste možná dosud neslyšeli. Která to jsou?

Ochutnejte krásy i chutě severního Řecka + recept

Petra Makaloušová žije již nějaký čas v Řecku ve městě Goumenissa, které se nachází asi 20 minut od řecko-makedonské hranice. O zhruba 60 km dál najdete druhé největší město Řecka – Soluň. Jaký je skutečně život v Řecku, kam se vydat nebo co ochutnat při vaší dovolené, nám ochotně Petra prozradila.

Albánie: turisticky neobjevená země s velkým potenciálem

Albánie je vzrušující zemí mnoha tváří. Krásné přírodní pláže, tyrkysové moře, ale také velkolepé hory, starobylá města, archeologické památky a divoká panenská příroda, která je domovem majestátních orlů a vzácných pelikánů. Prožijte letošní jedinečnou dovolenou na nejkrásnějších místech Albánie.

Menorca: poznejte kouzlo klidného a romantického ostrova

Menorca byla vždy trochu ve stínu známějších ostrovů Ibizy a Mallorky. Čím dál více lidí však opouští rušná střediska, přeplněná pobřeží a hledají útočiště klidnějších ostrovů. Menorca může nabídnout nejen klid, ale také nedotčené romantické pláže, průzračné moře a divokou přírodu.