Jak je to aktuálně s cestováním a dovolenou v ČR a zahraničí?

Jak je to aktuálně s cestováním a dovolenou v ČR a zahraničí?

Vláda přijala dne 21. 10. 2020 usnesení, kde zakazuje volný pohyb osob na území celé ČR a to do 3. 11. 2020 (podle předchozích zkušeností je pravděpodobné, že může dojít k prodloužení nařízení).

Jak je to s cestováním a dovolenou v ČR?

Do parku, na výlet do přírody můžete bez problému vyrazit, a to nejvýše v počtu 2 osob (výjimku tvoří členové domácnosti). Omezení se také netýká cest do vlastních rekreačních objektů. Jedete-li například na vlastní chatu, můžete v ní bez omezení pobývat. Naopak nově jsou omezeny ubytovací služby pro rekreační účely - pronajmout si chatu, ubytovat se v hotelu aktuálně není možné. Výjimku mají osoby ubytované za účelem výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, cizinci do doby opuštění území ČR a další.

Jak je to s vycestováním do zahraničí?

Vycestování do zahraničí omezeno není. Pokud cílová země vstup občanů ČR neomezuje, je možné vyrazit na dovolenou, služební cestu atd. Momentálně se Češi vydávají např. 

Údajně se chystá změna ze strany Řecka, v plánu je uzavření leteckého koridoru mezi ČR a Řeckem. Není však zatím jasně, kdy k němu dojde.

Před návratem ze zahraničí stále platí povinnost vyplnit příjezdový formulář.

Komentáře

Cesťáci
čerstvá příchozí
Cesťáci
před 3 lety
Cesťáci
před 3 lety

Prosím, zajímalo by mě, jak je to s poskytováním lázeňské péče. Konkrétně, mám nastoupit na relaxační pobyt do Františkových lázní a nevím, zda mám (mohu) pobyt uskutečnit.
Děkuji.

Mikey
Administrátor
Mikey
před 3 lety
Mikey
před 3 lety

V případě, že se nejedná o léčebný pobyt (což relaxační pobyt pravděpodobně nebude), tak se obávám, že bude ze strany lázní zrušen, případně Vám nabídnou náhradní termín...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů