Řecko od 2 629 Kč
Zobrazit zájezdy

8 pádných důvodů, proč na dovolenou do Řecka

8 pádných důvodů, proč na dovolenou do Řecka

Řecko je nádhernou pohostinnou zemí. Nejde jenom o turistickou destinaci, jakých zajisté můžete za život navštívit desítky. Je to mnohem víc, je to životní styl. Lidé mohou Řecko buďto zatratit, pokud to berou z čistě ekonomického pohledu a vzpomenou třeba na řecké dluhy vůči Evropské unii, anebo si ho zamilovat na celý život. Druhá možnost naštěstí vítězí, pořád je ještě dost lidí, kteří si umí život užít a vychutnat, ne jenom přežívat. Když se jednou do Řecka vypravíte, už nikdy nebudete chtít jet někam jinam. Proč se tedy vydat právě do Řecka? Odpovědí je mnoho.

1. Žijí tu neuvěřitelně milí a pohostinní lidé

Díky příjemné a milé společnosti lidí se dovolená v Řecku promění v nezapomenutelný zážitek. Poklidné posezení na pláži v místních hospůdkách, popíjení ouza, frappé kávy. To všechno doprovází pohoda. Řekové nikam nespěchají, nejsou permanentně ze všeho vystresovaní jako my v Čechách. Prostě si dokážou život vychutnat do posledního doušku, jako by měli v příští chvíli zemřít. Jsou hluční, energičtí, srdeční, přátelští a snesou vám modré z nebe. Prostě se umí radovat.

Viděli jste film Řek Zorba? Že ne? Tak to honem napravte. Právě tohle je totiž esence pravého Řecka. Vsadím se, že než doběhnou závěrečné titulky, budete mít takovou chuť do Řecka vyrazit, že prostě pro letošní dovolenou nepřipadá v úvahu žádná jiná volba. A milí Řekové vás přitáhnou za srdce tak, že se tam budete rádi vracet – možná i proto, že se někteří z místních stanou vašimi přáteli.

2. Řecká kuchyně je prostě fantastická

Pro spoustu lidí znamená dovolená i možnost ochutnat nová, neznámá jídla. Řecká kuchyně je prostě úžasná. Sází na spoustu čerstvé zeleniny – tolik čerstvé zeleniny jako na řeckém trhu u nás jaktěživo neuvidíte, navíc z ní doslova dýchá sluníčko. Nechybí dobré, s láskou připravené maso. Všichni výživoví poradci vám za takovouto stravu dají jednoznačně palec nahoru. Současná móda ketodiet jim dává za pravdu, jenže tady je to navíc neuvěřitelné chutné. Sázím se o to, že tak chutně upravené skopové či hovězí jste ještě nejedli. Žádná krabičková dieta vám ho nikdy na světě nenabídne. Budete baštit až vám bude lupat za ušima a navzdory tomu se zpátky z dovolené vrátíte štíhlí jako proutek. Po masu se zeleninou totiž rozhodně neztloustnete. Když ukážete, že vám opravdu chutná, jste jejich. Vášeň pro jídlo, a především maso nádherně vystihuje třeba film Moje tlustá řecká svatba.

Nesmíte se divit, když před vámi po jídle přistane sklenička likéru jako digestiv. I to je součást nádherné hry zvané řecká kuchyně. A škodní nejsou ani vegetariáni. Místní sýry, řecké saláty a grilovaná zelenina, to jsou pochoutky, jak se patří.

3. Tisíce kilometrů nádherných pláží a tyrkysová voda

Lidské teplo a skvělá kuchyně, to je sice krásné, namítnete, jenže já se chci také koupat! Samozřejmě, že se koupat budete. Řecko nabízí jedny z nejkrásnějších pláží Evropy. Ruku na srdce, kde jinde máte téměř 100% záruku, že vám na dovolené klapne počasí tak skvěle, že se rtuť teploměru bude permanentně pohybovat nad 30 °C? Řecko je v tomto ohledu v letní sezóně červen-září naprostou jistotou. Nebe bez mráčku, sluneční žár. Pro milovníky pohodového polehávání na pláži to pravé. Je přitom jisté, že občas strčíte prst do nádherné tyrkysové vody, jen tak aby se neřeklo. A když nebudete moc líní, tak si i trochu zaplavete.

Řecké pláže, to je nádhera sama o sobě a je vážně z čeho vybírat. Teď možná trochu naštveme milovníky italského pobřeží, ale není zbytí. Věděli jste, že řecké pobřeží, tedy včetně ostrovů tvoří asi 15 000 km2 pevniny? To je dvakrát tolik než v Itálii. A pobřeží je neuvěřitelně čisté. Celkem 392 řeckých pláží si úspěšně vysoutěžilo a opakovaně obhájilo Modrou vlajku, nejvyšší mezinárodní ocenění za čistotu pláže a vody. To samo o sobě Řecko katapultuje mezi nejlepší destinace ke koupání.

4. Historie na vás dýchá na každém kroku

Kdo byl v Řecku a nenavštívil některé z antických památek, jako by v téhle zemi ani nebyl. Asi každý z nás touží vrátit se ke svým kořenům a kolébkou evropské civilizace je právě antické Řecko. Vzpomeňte si na prvopočátky této civilizace na Krétě. Nejenom starověk, i byzantský středověk v těchto končinách je úchvatným zážitkem. Památky jsou o důvod víc, proč zkusit alespoň jednou brázdit Řecko autem.

Neměli byste minout aténský Parthenon, Akropoli, Agoru… Půvab ale má i druhé největší řecké město Soluň. Tato metropole má k nám blízký vztah – znalci historie už jistě mají na jazyku rok 863, kdy k nám na Velkou Moravu dorazili věrozvěstové Cyril a Metoděj. Pocházeli právě ze Soluně. Přinesli písmo, takže nás s Řeckem spojuje i tenhle významný moment v našich dějinách.

Celé Řecko kypí památkami, proto se vyplatí procestovat i vnitrozemí. Máte-li chuť ponořit se do antiky i dějin středověké Byzance, čekají na vás nádherné zážitky. Vyberte si ale pro ně raději jiný termín, než červenec a srpen, abyste se na cestách neuvařili. Zájezdy za památkami je příjemnější podnikat mimo hlavní sezónu.

5. Z Čech je to docela blízko

Nespornou výhodou je, že Čech je to do Řecka, co by kamenem dohodil. Lidé, kteří si chtějí život opravdu užít, většinou nebaví sedět deset nebo dvanáct hodin v letadle, aby ve finále měli stejné zážitky a stejný komfort, jaký můžete mít v Řecku. Řecké pláže se totiž svojí kvalitou mohou směle rovnat těm v Karibiku. Navíc se dá téměř se 100% jistotou předpokládat, že vás tam ani zdaleka nečeká tak příjemná a pohodová atmosféra a pohostinnost jako v Řecku. Když si vyberete Řecko letecky, jste v cílové destinaci za 2 hodiny.

Navštívili jste Řecko? Podělte se o zkušenosti

Přidat hodnocení

6. Ceny jsou příznivé

Samozřejmě i ekonomická stránka hraje svoji roli. Nikdo nemá chuť vyhazovat spousty peněz za předražené dovolené kdesi daleko v Karibiku, když prakticky nevystrčíte nos z hotelového rezortu. Ceny v Řecku jsou příznivé, a hlavně si za tyto ceny můžete dovolit opravdu nevšední zážitky. Budete mít možnost ochutnat místí speciality v tavernách, popít si ranní kafíčko, nakoupit si na trhu čerstvé potraviny, vzít si nějaké suvenýry a tohle všechno vás finančně nezruinuje. Navíc i recenze hotelů napovídají, že se mnohde setkáte s domáckou atmosférou, do které se budete rádi vracet. Není výjimkou, že se s majitelem hotýlku spřátelíte.

7. Nádherná příroda a především hory

Když si Řecko zamilujete, rychle poznáte, že to není jenom koupání. Možná vás překvapí, že téměř 80 % země je hornaté, a to včetně více než 3000 řeckých ostrovů. Tudíž je jasné, že do Řecka nemíří jenom milovníci písečných a oblázkových pláží, ale i ti, kteří zbožňují turistiku, treky, různé outdoorové aktivity. Co takhle dobýt nejvyšší vrchol Řecka Mytikas s 2919 metry nad mořem nebo pokořit kaňon Vikos či krétskou soutěsku Samaria? Ano, i krásu přírody a hor tady můžete objevovat. A věřte nebo ne, pro ty, kdo nemohou bez téhle země vydržet ani v zimě, máme dobrou zprávu: v Řecku můžete i lyžovat. Nejznámější zimní střediska jsou Parnasos u Delf a Chelmos na Peloponésu.

8. Každý ostrov je jiný

Kdo chce Řecko objevovat stále znovu a nalézat dosud netušené, pak více než 3000 řeckých ostrovů mu to umožní. Zakynthos, Rhodos, Korfu, Lefkada, Kos, Mykonos, Samos a takhle bychom mohli pokračovat dál a dál. Nádherné historické vesničky, rybářské přístavy, to vše láká nezaměnitelnou atmosférou. Každý z ostrovů přitom má něco svého. Malebnými vesnicemi přímo na útesech nadchne třeba ostrov Santorini. Pokud jde o pláže, tam zase jednoznačně vede Korfu a Mykonos. Mykonos je navíc ostrov plný zábavy. Kréta a Rhodos svými památkami okouzlí milovníky historie. Samos a Naxos zase nabídne překrásné divy přírody. Stejně tak příroda na Korfu stojí za to.

Je zkrátka jenom na vás, co chcete ochutnat, vyzkoušet a uvidět – ostrovy vám ukážou tisíc tváří, vůní a chutí této země. I když se budete považovat za znalce Řecka, tady budete stále objevovat nové a nepoznané.

Na kolik vyjde dovolená v Řecku?

Zobrazit zájezdy

Komentáře

Wincenzzo
stálý člen
Wincenzzo
před 3 lety
Wincenzzo
před 3 lety

Plne souhlasim, na reckych ostrovech jsem byl nekolikrat a je to tam nadherne. ve vsech smerech, lze jenom doporucit🏝️🌞

Řecko
nový člen
Řecko
před 3 lety
Řecko
před 3 lety

Řecko vás jednoznačně chytne za srdce A každý z řeckých ostrovů třeba i z trochu jiného důvodu. A i když je teď ta vidina trochu vzdálená, tak se můžeme kochat zatím alespoň fotkami a obrázky Nedávno jsem takto brouzdala po ostrově Rhodos (tady moc krásné fotky i info).. letoviska, památky, výlety.. a říkala jsem si, jak jsme minule úplně opomněli vnitrozemí ostrova a malé horské vesničky, kláštery ukryté uprostřed lesů.. takže už mám tip na příští návštěvu

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů