Magazín o cestování

Ochutnejte krásy i chutě severního Řecka + recept

2 komentáře

Petra Makaloušová žije již nějaký čas v Řecku ve městě Goumenissa, které se nachází asi 20 minut od řecko-makedonské hranice. O zhruba 60 km dál najdete druhé největší město Řecka – Soluň. Jaký je skutečně život v Řecku, kam se vydat nebo co ochutnat při vaší dovolené, nám ochotně Petra prozradila.


Nejčastější podvody v Asii aneb jak se nestat snadným cílem

3 komentáře

Dovolená v exotice je pro většinu z nás splněným snem, ze kterého si odneseme spoustu krásných a jedinečných zážitků. Splněný sen se však může velice snadno pokazit, pokud se setkáme s nepoctivým jednáním a krádežemi, které se pojí se všemi oblíbenými turistickými místy a ani Asie není výjimkou.

Jordánsko: vychutnejte si pravou arabskou atmosféru a pohostinnost

Možná vás napadne, že Jordánsko – země rozlohou a počtem obyvatel připomínající Českou republiku, nemá co nabídnout. Opak je ale pravdou, tato země je bohatá nejen na ohromující krásu přírody, úchvatné památky, ale také na štědré a laskavé obyvatele.

Albánie: turisticky neobjevená země s velkým potenciálem

1 komentář

Albánie je vzrušující zemí mnoha tváří. Krásné přírodní pláže, tyrkysové moře, ale také velkolepé hory, starobylá města, archeologické památky a divoká panenská příroda, která je domovem majestátních orlů a vzácných pelikánů. Prožijte letošní jedinečnou dovolenou na nejkrásnějších místech Albánie.

Menorca: poznejte kouzlo klidného a romantického ostrova

Menorca byla vždy trochu ve stínu známějších ostrovů Ibizy a Mallorky. Čím dál více lidí však opouští rušná střediska, přeplněná pobřeží a hledají útočiště klidnějších ostrovů. Menorca může nabídnout nejen klid, ale také nedotčené romantické pláže, průzračné moře a divokou přírodu.

Nejkrásnější pláže Evropy. Na kterou z nich se letos vydáte?

3 komentáře

Lákají vás dlouhé písečné pláže s bílým pískem nebo naopak příkré útesy a soukromí poskytující zátoky? Každý člověk bude mít pravděpodobně jiné představy o té ideální pláži, my jsme pro vás však dali dohromady přehled nejkrásnějších pláží, ze kterého si zcela jistě vyberete i vy.

Dovolená pro seniory nemusí být nuda. Kam vyrazit na aktivní dovolenou?

Dávno neplatí, že lidé po šedesátce jedou maximálně tak s vnoučaty na chatu po České republice, naopak starší generace tráví dovolenou často aktivněji než mladší ročníky nebo rodiny s dětmi. V článku přinášíme tipy na aktivní dovolenou, kterou si užije opravdu každý.