Magazín o cestování

Kam vyrazit za nejlepšími wellness pobyty?

Venku je sychravé a nevlídné počasí. Do toho začínají řádit typické zimní chřipky a další virózy. Nastává ideální doba zamířit za odpočinkem do wellness resortů a termálů. V článku vám přinášíme tipy, kam vyrazit za wellness odpočinkem po České republice a nejbližším zahraničním okolí.


Omán: Poznejte zemi, kde noc vrhá stíny a den překvapuje

Omán je zemí, kam stále mnoho turistů nejezdí, přitom je snadno dostupný i z České republiky. V případě, že vás lákají nepřeplněné pláže, potápění, pouštní krajina a pohádkový orientální styl, vydejte se právě tam. Více v rozhovoru s cestovatelkou Monikou Řeháčkovou.

Kam se vydat na cesty v roce 2019?

S příchodem nového roku většina z nás bilancuje předchozí rok. Dáváme si řadu předsevzetí. Často mezi nimi zazní i touha procestovat nové země. Cestolino vám usnadní alespoň toto přání – poznat zajímavé země. Které jsme vybrali pro rok 2019?

Nejlepší oslavy Silvestra ve světě

Víte, co mají společného Berlín, Londýn, Paříž, New York nebo třeba Barcelona? Tyto a další města každoročně pořádají velkolepé oslavy Nového roku plné nádherných ohňostrojů a bujarých oslav. Cestolino přináší 5 tipů, kam vyrazit letos za novoročním přípitkem. Oslavte Silvestr ve světě.

Zažít Kanadu na vlastní kůži

Kanada proslula svou nedotčenou přírodou, Skalistými horami s nespočtem zářivě modrých jezer, Niagarskými vodopády nebo třeba kulturou Montreálu. Vždy symbolizovala svobodu, vstřícnost a bohatství. Jak se, ale žije v Kanadě v současnosti?

5 tipů, kam na dovolenou s dětmi po Evropě

„Vy máte děti? Tak to teď moc necestujete, že?“ Taky jste alergičtí na tuto a jí podobné věty? Znamená snad založení rodiny, že s cestováním je na čas utrum? Cestování s dětmi je jiné, ani horší, ani lepší, prostě jiné. Když víte kam, užijete si svůj pobyt celá rodina.

7 důvodů, proč jet v zimě na Kanárské ostrovy

Děti vyhlíží sněhovou nadílku a my dospělí přemýšlíme, jak se z toho předvánočního shonu nezbláznit a strávit ho nejlépe někde v teple. Jenže kde se dá v zimě zahřát v Evropě? Máme pro vás jeden tip, kde nezmrznete ani v prosinci. Zaleťte si na Kanárské ostrovy. Proč zrovna tam?

Pouštní liška vypráví: Jaký je život bílé ženy mezi Araby

S prvními plískanicemi za okny nás popadá touha vyrazit trávit zimu do Karibiku nebo Jihovýchodní Asie. Co teprve žít tam celoročně? V rozhovoru vás pozveme do teplých krajin, ale kapku někam jinam. Společně se Soňou Procházkovou Budajovou se vydáme do Kuvajtu, kde od roku 2015 žije s manželem.