Magazín o cestování


Národní parky na západě USA, které nesmíte vynechat

Národní parky USA ohromí nejednoho návštěvníka. Každý z parků je v něčem unikátní a během dvou týdnů můžete absolvovat nejrozmanitější výlet ve vašem životě. Parky v západní části USA patří k nejkrásnějším, jaké můžete v Americe spatřit. Které byste si na vašich cestách neměli nechat ujít?

Pik Korženěvské: Poprvé na sedmitisícovku

Zdolat Pik Korženěvské (7 105 m n. m.), to chce opravdu hodně sil a notnou dávku odvahy. Každá výprava čelí mnohým nebezpečím. Na druhou stranu máte možnost se dostat blízko nebe jako nikdy předtím. Eliška Svobodová se od menších vrcholů propracovala až ke své první sedmitisícovce v životě.

Kos – ostrov, který projedete za jeden den

1 komentář

Až budete hledat na mapě řecký ostrov Kos, nehledejte žádný velký ostrov. Dívejte se spíše po menším ostrově, který leží ve východní části Egejského moře velmi blízko turecké pevniny. Na první pohled se může zdát, že na Kosu není co dělat, každoroční záplavy turistů však mluví o opaku.

O životě v oblacích: Jaké je to být letuškou?

Když jsem se v pětadvaceti letech rozhodla nechat vše za sebou a odstěhovat se za prací do zahraničí, má rodina si ťukala na hlavu. Jenže já si uvědomila, že si nechci na stará kolena říkat, co vše jsem mohla zažít a přes zábrany tak neučinit. A tak jsem se stala letuškou a cestuji po celém světě.