Magazín o cestování

Benátky: Romantika bez davů lidí

Benátky, město na lagunách, odedávna lákají romantické povahy. Pokud nemáte rádi davy turistů, ideální příležitostí k prohlídce jsou mimosezónní termíny.


Turecko: Země mísení kultur

Vhodnou volbou pro letní dovolenou může být Turecko, kde se dá pobyt u moře sladit s cestováním do zajímavých míst. Poznáte jinou kulturu a navíc si užijete krásného počasí.

Za tajemstvím faraonů: Starověký Egypt Vás zve k návštěvě

Egyptská historie se táhne několik tisíc let do minulosti. I dnes je velmi zajímavé vypravit se za tajemstvím faraonů a jejich životů. Poznávací zájezdy do Egypta nabízejí většinou ty nejvýznamnější památky, jako například Cheopsovu pyramidou.

S Cestolinem na nejkrásnější pláže Řecka – část I.

Řecko je pro většinu Čechů synonymem kvalitního koupání a dovolená zde proto může být nezapomenutelná na celý život. Pevnina i řecké ostrovy navíc nabízejí svoji pohostinnou náruč. Navštivte s námi nejkrásnější pláže Řecka.

Zažijte velikonoční svátky v Řecku

Velikonoce se kvapem blíží, a to i v Řecku, kde jsou tyto svátky jedny z nejdůležitějších v roce. Vydejte se do Řecka a vychutnejte si v této pohostinné zemi pravé nefalšované pravoslavné Velikonoce (Pascha).

Průvod čertů: Rakouští pekelníci vám naženou strach

Bojíte se rádi? Vydejte se 22. listopadu 2014 na tradiční Krampuslauf, tedy průvod čertů do Rakouska. Upozorňujeme ovšem, že nejde o žádné hodné čertíky, kteří jen trochu postraší, ale o opravdové pekelníky budící hrůzu.