Magazín o cestování

Užijte si svou řeckou dovolenou na krásném Mykonosu

Ráj v Egejském moři, to je ostrov Mykonos. Najdete ho v souostroví Kyklady, kam mimo jiné patří také Santorini. Okouzlí vás jeho pobřeží s množstvím zálivů a zátok, pláže různých barev, antické památky i bohatý noční život. Jeho symbolem jsou i roztomilé bílé větrné mlýny.


Švýcarsko: Proč vyrazit na letní dovolenou právě sem?

Schválně, co si představíte pod pojmem Švýcarsko? Tu nejkvalitnější mléčnou čokoládu? Švýcarské hodinky? Horské masivy Alp? To všechno je samozřejmě dobře. Ovšem Švýcarsko může nabídnout ještě mnohem více.

Vyjeďte si za dobrým jídlem: Zájezdy výhradně pro mlsné jazýčky

Existuje početná skupina lidí, kteří cestují za gastronomickými zážitky. Mlsné jazýčky se ženou poznávat nové kultury. Ostatně říká se, že dobré jídlo lidi sbližuje a poznávání cizích kultur přes kuchyni je zajímavým zážitkem. Kam vyrazit naplnit svá břicha?

4 chorvatské ostrovy bez návalů turistů

Celkem 69 větších a 656 malých ostrovů a ostrůvků, tak vypadá Jaderské pobřeží Chorvatska. Zatímco některé jsou mezi turisty známé doslova jak falešná pětka, jiné zůstávají v jejich stínu a přitom nabízejí úplně stejné krásy.

8 úžasných míst na Bali, které doporučujeme navštívit

Indonéský ostrov Bali nabízí lokality, které berou dech. Nejde jen o krásné pláže a koupání v tyrkysově modrém moři. Chrámy představují meditační oázy klidu a ticha a svojí atmosférou doslova očarují, příroda nabízí tolik odstínů zelené, kolik jste jich ještě nikdy v životě neviděli.

Dovolená v Turecku: nízké ceny a dlouhé pláže

Znovu objevovanou dovolenkovou destinací je v současnosti Turecko. Země rozložená mezi 36. a 41. rovnoběžkou severní šířku nabízí podobné teplé klima jako Řecko. Velkým lákadlem je rovněž čisté a teplé Egejské moře, jako stvořené pro letní koupel. Další důvod, proč si letní pobyt v Turecku dopřát…

Objevte nejhezčí pláže Kanárských ostrovů

Horký písek, slunce, takové jsou pláže na Kanárských ostrovech. Můžeme je jenom doporučit. Mají velkou výhodu: bývají velmi dlouhé. Není proto problém najít oázu, kde budete mít pohodu a klid ke slunění.

5 fajn destinací pro levnou dovolenou s dětmi

Máte doma malého špunta, a přesto byste si rádi dopřáli chvíli klidu? Není nic jednoduššího, než si vybrat vhodnou dovolenou s dětmi. I když musíte brát ohled na potřeby ratolestí, existuje spousta lokalit, kde si pobyt mohou opravdu užít i dospělí.