Magazín o cestování

Řecké recepty II: Naslano i nasladko

Při své dovolené po Řecku si mnoho lidí oblíbí zdejší kuchyni. Pokud je tomu tak i ve vašem případě, pak právě pro vás máme další díl řeckých receptů. Připravte si doma nejznámější řecká jídla a připomeňte si tak čas strávený v této zemi.


Dejte si pozor na zákony v Dubaji!

Cestování do Dubaje, ale i jiných emirátů se v posledních letech stalo velmi populárním. Než ale vyrazíte na cestu, seznamte se se zákony, které v této zemi platí. I přes multikulturní toleranci berte v úvahu, že se jedná o muslimskou zemi, kde je řada pravidel, na které my Evropané nejsme zvyklí.

8 filmových krajin, které stojí za návštěvu

Řadíte se do skupiny vášnivých filmových fanoušků, kteří nemohou odtrhnout oči od plátna? Chtěli byste se ponořit do filmového světa i o dovolené? Nic vám nebrání strávit dovolenou snů v lokalitách, kde se natáčely vaše oblíbené příběhy.

Užijte si dlouhé volno na červencové svátky

Na začátku července nás čekají hned dva svátky a tudíž i volné dny. Letos vyjdou na středu a čtvrtek. Nabízejí tak ideální možnost přibrat si jen tři dny dovolené a užít si hned celý týden volna.

5 tipů, jak vybírat letní dovolenou u moře

Chystáte se letos vydat k moři a rádi byste strávili pohodovou dovolenou bez nepříjemných překvapení nebo dokonce katastrof? Pamatujte, že dobrá dovolená začíná už správným výběrem destinace, hotelu i programu. Podle čeho vybírat? Poradíme vám, jak najít dovolenou, která vás nadchne.

Vychutnejte si květnové prodloužené víkendy na cestách

Nejspíše jste už nahlédli do kalendáře na příští týdny a zajásali. V prvním a druhém květnovém týdnu na vás vykoukly hned dva svátky, a to 1. a 8.5. Vycházejí letos krásně na pondělí a nabízejí tak možnost prodloužit si víkend. Je škoda trávit ho doma. Můžete se vydat kamkoli vás srdce potáhne.

Skvělé lyžování ve Skiamadé

Připadají vám tuzemské sjezdovky a horská střediska příliš malá a rádi si vychutnáváte sjezd na dlouhých alpských sjezdovkách? Máme pro vás skvělý tip, jak si užít vynikající lyžařské podmínky a servis.

Kam vyrazit na Nový rok na lyže?

Pokud se těšíte, jak vyzkoušíte svoji lyžařskou výbavu a dosud váháte, kam vyrazit, určitě se vám budou hodit naše tipy, kde si dobře zalyžovat.