Návod, jak využít srovnávač letenek Skyscanner na maximum. Ušetřete čas i peníze

Návod, jak využít srovnávač letenek Skyscanner na maximum. Ušetřete čas i peníze

Také každý den marně vyhlížíte, až zrovna tu vaší letenku do vysněné destinace zlevní, a stále nic? A vyzkoušeli jste již internetové srovnávače? Mnohdy vám mohou ušetřit až tisíce za jednu letenku. Jak to vlastně celé funguje? Pojďme se na jeden konkrétní podívat.

Skyscanner je jeden z největších internetových srovnávačů letenek – a nejen jich, také hotelů a pronájmů aut –, který využívá více než 60 milionů lidí měsíčně v celém světě. To znamená, že zde najdete tisíce možností, jak si naplánovat vaši dovolenou za ty nejlepší ceny. Nebojte se, vyhledávat ve Skyscanneru zvládne opravdu každý a pokud přece jen potřebujete malou pomoc, mrkneme se na to společně.

Běžné vyhledávání

První věc, na kterou se společně podíváme, je klasické vyhledávání, kde si zvolíte odkud, kam chcete letět, termín odletu, návratu a samozřejmě počet cestujících. Poté už jen stačí potvrdit vaše vyhledávání tlačítkem Vyhledat lety.


Velmi praktická věc při plánování delšího cestování po více místech, je funkce „Více měst“. Nyní můžete přidat počet letů dle libosti.


Dobrá zpráva! Skyscanner nezapomněl ani na všechny nerozhodné cestovatele. Pokud ještě nevíte, kam se necháte zavést vůní dálek, prostě jen nevyplníte kam chcete letět a objeví se možnost „Kamkoliv.Druhá praktická věc, kterou využijete, pokud jste časově flexibilní a opravdu vám záleží na každé ušetřené koruně, je funkce Celý měsíc, díky které nemusíte zadávat konkrétní data cesty. Zobrazí se vám kalendář, kde už je naprostá hračka dohledat letenky za absolutně bezkonkurenční ceny. Prostřednictvím funkce Nejlevnější měsíc navíc můžete zjistit, v jakém měsíci v roce jsou letenky úplně nejlevnější.
Rozšířené vyhledávání

Skyscanner toho ale zvládne mnohem více. Po potvrzení vyhledávání si můžete navolit konkrétnější požadavky, jako jsou počty přestupů, časy odletu/odjezdu, trvání cesty, letiště nebo vybrat konkrétní leteckou společnost. Praktické je i řazení dle nejrychlejšího, nejlevnějšího nebo nejlepšího spojení.


Nyní se dostáváme do fáze, kdy nám Skyscanner prokáže největší službu, a tou je srovnání většiny dostupných letenek na jednom webu. Nemusíte tedy prozkoumávat jednotlivé nabídky leteckých společností a prodejců letenek, Skyscanner udělá tuhle práci za vás. Tímto ušetříte spoustu času, který můžete věnovat například výběru plavek na pláž :)


Poté co si vyberete konkrétního prodejce, budete přesměrováni na jeho webové stránky, kde dokončíte svou rezervaci.

Bonus

Na hlavní stránce existuje možnost „Mapa. Při rozkliknutí této funkce se vám objeví mapa letišť celého světa. Zde je možné zadat místo odletu a poté kliknout na jedno z letišť. Zelená jsou letiště bez přestupu a červená s přestupem. Navolte si počet nocí a vyhledejte tak nejlevnější lety.


Nevíte, kde během dovolené složíte hlavu, nebo si potřebujete půjčit auto, abyste toho stihli vidět co nejvíce? Ani teď nemusíte složitě pátrat na internetu. Skyscanner samozřejmě umí vyhledat a porovnat i širokou nabídku hotelů, apartmánů, hostelů a pronájmů aut.

Kromě slunce vás tentokrát na pláži bude hřát i příjemný pocit z ušetřených peněz, které můžete využít třeba na druhou dovolenou, co říkáte? A pokud máte rádi všechno pod kontrolou nebo máte starostlivou maminku, která chce vědět, kde se přesně nacházíte, přečtěte si náš článek Jak na sledování letů?

 

 Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce