Pohodlné oblečení do letadla. Nutnost nebo zbytečnost?

Pohodlné oblečení do letadla. Nutnost nebo zbytečnost?

Vybírat oblečení na dovolenou je obvykle zábava, vybrat ale vhodné oblečení na palubu letadla může být výzva. Vždy byste měli pamatovat na to, že nejdůležitější je vaše pohodlí, toho však nemusí být snadné dosáhnout, vzhledem ke stísněným sedadlům a častým změnám teplot. Jak se tedy obléknout do letadla a neztratit jistou dávku elegance?

Let na dovolenou

V případě, že vás čeká let na dovolenou, není třeba si s výběrem oblečení lámat příliš hlavu. Stačí se pouze vyhnout džínám, krátkým a upnutým sukním nebo halenkám s velkým výstřihem či se složitým zapínáním. Věřte, že přerovnávat si po celý let neustále se posouvající halenku, může být únavné.

Upřednostnit byste měli tedy raději legíny, tepláky nebo jiné látkové kalhoty, kardigan či další oversized oblečení a rozhodně nesmí chybět ani pohodlné boty. Nejen pro muže je skvělé oblečení, které má na sobě hodně kapes. Pokud odlétáte ze zimy do tepla, můžete si s sebou přibalit kraťasy, které si pak na letišti nebo v letadle můžete jednoduše převléknout. Pamatujte na to, že v letadle je často puštěná klimatizace, proto si s sebou raději přibalte ponožky, svetřík nebo větší šátek. 

Let za prací

Létáte často na pracovní cesty? V tomto případě se většinou jedná o krátký let pouze s příručním zavazadlem. Obvykle se z letiště jezdí řešit přímo pracovní povinnosti a není tedy žádný čas na převlékání z tepláků do formálního oblečení. Nehledě na to, že pokud cestujete v business třídě, pravděpodobně byste se mezi ostatními cítili v teplákách nesví.

Svůj outfit tak vybírejte s rozmyslem. Volte raději oblečení, které se cestou tolik nepomačká. Z toho důvodu se raději vyhýbejte jednobarevným kouskům, na nich totiž pomačkání vynikne více. Oděv můžete doplnit pohodlnými mokasínami, bát se však nemusíte ani podpatků, ty si v letadle jednoduše vyzujete.

Jak se obléknout do letadla elegantně

Přijdou vám tepláky a legíny spolu s děrovanými crocs botami do letadla nevhodné? Máte raději elegantní vzhled? Ženy mohou vsadit na bavlněné zavinovací šaty či bavlněné tričko doplněné kardiganem. Lehký propínací svetr z přírodní vlny vypadá skvěle za každých okolností. Muži mohou zvolit košili a plátěné kalhoty. Když si na sebe něco berete, ujistěte se, že dané oblečení a doplňky jsou v pořádku. Díry, fleky, škrábance a žmolky na vašem outfitu nejsou zcela vhodné. Pamatujte na to, že pár luxusních doplňků povýší celý vzhled.

Vhodný výběr materiálu

Ať už se chystáte na jakoukoliv cestu, vybírejte oblečení, které je ušito z prodyšných materiálů jako je bavlna, len nebo hedvábí. V tkaninách, které neumožňují cirkulaci vzduchu se totiž budete pravděpodobně potit.

Jedním z nejlepší materiálů vůbec je merino vlna. Merino věci se skvěle hodí na cestování, ale také na treking. V zimě vás zahřejí a v létě naopak příjemně chladí. Nespornou výhodou je, že tento materiál zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu, trička tak můžete nosit například několik dní a nemusíte s sebou mít tolik rezervního oblečení.

Náš tip:

Otékají vám často nohy nebo se chystáte na cestování v těhotenství? Zkuste kompresivní punčochy, které podporují krevní oběh, pomáhají předcházet otokům nohou a chrání před hlubokou žilní trombózou. Punčochy vyvíjejí tlak na svaly, a tím tak podporují průtok krve. Možná vám nepřipadají zrovna sexy, rozhodně vám ale pomohou. Dobrou zprávou pro všechny ženy je, že dnes už tyto punčochy nemají pouze lékařský vzhled.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce